Adem in Adem uit : Reis in de aarde

Anne-Marie Van Herck en illustrator Inge Bogaerts

Dit is een “gouden” boekje voor al wie met kinderen werkt. De inhoud, de tekeningen en de audio opname brengen de kinderen tot rust. Ze gaan samen met de helpers Ti, Mo en Thé op zoek naar zichzelf. Ze gaan naar een plaats waar ze zich goed en veilig voelen. Dit is een meditatief avontuur voor iedereen, groot en klein. Een toppertje !!!

Lees meer : Adem in, adem uit

Het wonderlijke verhaal van de man die van India naar Zweden fietste voor de Liefde

Per J Andersson

Een onweerstaanbaar boek ! Op de cover zie je al wat er zal gebeuren! PK houdt zoveel van Lotta dat hij bijna 8000 km zal fietsen om terug bij haar te zijn. Je reist mee op zijn lange en moeilijke weg. Je maakt zijn moedeloze momenten mee, maar ook zijn hele mooie ervaringen met mensen. Voor de liefhebbers van Slumdog Milionaire en Lion.

Lees meer : Het wonderlijke verhaal

De walvis begon aan wal

en andere ongelofelijke evolutieverhalen

Dougal Dixon en Hannah Bailey

Een heel interessant boek vol verhalen over de evolutie van de dieren op onze planeet. Korte verhalen en natuurgetrouwe illustraties. Voor kinderen vanaf 9 jaar.

Lees meer : de walvis

De maan is overal.

Kolet Janssen en Fatinha Ramos

Een echte aanrader ! Voor wie nog niet weet hoe moeilijk een vluchteling het kan hebben. Eenvoudig verteld en heel mooie illustraties.

Lees meer : De maan is overal

De boekwinkel voor gebroken harten

Robert Hillman

Een prachtige roman over vier mensen die elk heel erg gekwetst worden en toch weer uit het dal naar boven klimmen. Elk op hun eigen manier. Een verhaal over groot verdriet en onvoorwaardelijke liefde. Over vechten voor je vrijheid.

Heel mooi beschreven plattelandslandschappen en natuur.

Een aanrader !

Lees meer : De boekwinkel

De bijenkoningin

Cristina Caboni

In de “Week van de bij” kunnen we wat meer lezen over het leven van de bijen. En het is nog leuker als het zoetjes binnengaat als een romantisch verhaal. Bijen en liefde! Een hele mooie combinatie!

Lees meer : De bijenkoningin

De bijenhoudster

Meredith May

Ik las dit boek met groeiende interesse. Twee levensverhalen in één boek. Dat van de bijen en dat van Meredith May en haar familie. Doorheen de wereld van de bijen leren we veel bij over onze wereld. Wat als ieder van ons zijn/haar verantwoordelijkheid op zou nemen in deze wereld? Wie dit boek leest, voelt een grote zin om die prachtige beestjes te beschermen en te kweken.

Lees meer : De bijenhoudster

Une irrésistible envie de fleurir

Toen we een tijd geleden in Frankrijk waren, las ik dit boek. Een heel speciaal boek : een jonge vrouw van 45 verliest haar job en dan nog eens haar vriend. Haar wereld vergaat… Ze leert dan verschillende mensen kennen die haar opnieuw op weg helpen. Stilletjesaan leert ze haar eigen zelf weer kennen en ondergaat ze een transformatie. Echt een heel mooi boek met veel wijze uitspraken. Veel vrouwen zullen zich in haar herkennen. Dat was toch zo voor mij. Ik ben wel mijn job niet verloren en ook mijn man niet, maar de zoektocht naar mezelf deed deugd.

Deze recensie is zowel in het Nederlands geschreven als in het Frans.

Lees meer : une irrésistible envie